SVENSK FORMGIVARE, spegel och byrå/ hallmöbel, 1930-tal.
Svartlackerad med tenndetaljer, väggspegeln 110 x 42,5 cm, byrå med tennskiva, låda med knopp av tenn och mässing, bredd 49,5 cm, djup 24 cm, höjd 60,5 cm.
Slitage, retuscher.
×
Logga in
Kunde inte logga in