sannolikt, spegel, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1932.
Tenn, krön med dekor av bl a elefanter. Stämplad med änglamärket Stockholm F8. 90 x 50,5 cm.
Krönet med bristning vid fäste, slitage.
Modellen visades på Bygge och bo-utställningen på Liljevalchs, Stockholm 1925.