462
793163

MATTA. Semiantik Mahal. 427 x 332 cm.

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 180 - 3 630 EUR
3 380 - 3 870 USD
Klubbat pris

Röd botten med polykroma blom- och palmettmönster samt stor ljusgrön medaljong och benvita hörnornament. Mörkblå huvudbård med stora palmett- och blomrankor.

Något ställvis lite hårdare slitage, smärre fläckar, lagningar, ställvis påmålad. Baksidan med obetydliga malskador, sidorna med smärre trampveck och obetydliga skador.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

827. Gustaf Fjaestad, Blommande vårträd.
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
Aktuellt bud:
80 000 SEK