Fanerad med mahogny. Kannelerade rundade hörn. Svarvade ben. Tre lådor. Listverk och beslag av mässing. Skivan av grå marmor. Kallstämplad M.E. Längd 129 cm, bredd 59 cm, höjd 87 cm. Nycklar medföljer.
Lagad och naggad skiva.
×
Logga in
Kunde inte logga in