507
772835

KONSOLBORD. Gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 630 - 4 540 EUR
3 870 - 4 830 USD
Klubbat pris
46 000 SEK

Förgyllt och bronserat. Skiva av grå kalksten. Snidad dekor av bandstav, bladrosetter och lagergirlander. Benkryss med urna. Längd 70, bredd 39,5, höjd 81 cm.

Ställvis krederingsbortfall.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

856. Jan Olis Tillskriven, Rökande sällskap.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
16 000

ditt bud
Aktuellt bud:
16 000 SEK