Paul Storr, terrin med lock, silver, London 1803, George III.
Rund, slät, med vinkelräta hänklar med fästen av lejonmaskaroner, på livet och locket graverat vapen för ätten Giffards. Stämplar även på locket. Höjd 31,5 cm, vikt 3.517 gram.
Proveniens
Ekon. dr Peter Wallenberg (1926-2015).
×
Logga in
Kunde inte logga in