909
914367

BOUCHERON, ett par örclips, i form av nyckelpigor med cabochonslipade turkoser, ca 1950/60-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
363 - 545 EUR
386 - 580 USD
Klubbat pris
6 500 SEK

Med franska kontrollstämplar för 18K guld. Ett clips graverat Boucheron Paris och numrerad 35.523. Längd 2,2 cm. Totalvikt ca 9,5 g.

Proveniens

Familjen Nobel.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

754. Jacques Courtois kallad Le Bourguignon Hans krets, Jacques Courtois kallad Le Bourguignon, Kavalleribatalj.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK