Oscar Nilsson, tillskrivet, skåp, Sverige 1940-tal.
Ek, två dörrar med geometrisk reliefdekor, inredning med lösa hyllor och tre lådor, bakstycket stämplat SMI (Svensk Möbelindustri) 121. Längd 83 cm, höjd 133,5 cm, djup 41 cm. Nyckel finns.
Smärre fläckar och slitage.
×
Logga in
Kunde inte logga in