228
1050540

MATTA, semiantik Täbris Ghannadi, ca 424,5 x 321,5 cm.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 630 - 4 540 EUR
3 870 - 4 830 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Blekgul botten med polykroma mytologiska djur, hjortar, fåglar, stora palmett- och blomslingor. Bred benvit huvudbård med djur, fåglar och stor blom- och palmettranka. Inre sekundärbårdernas ena hörn med signatur i stjärna: Fabric Ghali Bafi Ghannadi.

Ställvis något blekt. Något slitage och smutsig, fläckar, obetydliga malskador, obetydlig lagning. Långsidorna med trampveck och skador.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1202. Jacka "Ao", broderat siden. Qingdynastin, 1800-talets senare del.
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Budhistorik
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
7 500

ditt bud
7 000

ditt bud
6 500

ditt bud
6 000

ditt bud
5 500

ditt bud
5 000

ditt bud
4 500

ditt bud
4 000

ditt bud
Aktuellt bud:
9 500 SEK