Okänd konstnär 1700-tal
(Sverige)
OKÄND KONSTNÄR, 1700-TAL. Pastorala landskap, ett par.
Signerade JM Harder. Gouache vardera 18 x 26 cm Förgyllda originalramar i tysk rokoko.
Proveniens
Gåva från drottning Lovisa Ulrika (1720-1782) enligt påskrift a tergo.