150
1194656

PARKFIGURER, ett par, barock, 1700-talets första hälft.

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 180 - 3 630 EUR
3 380 - 3 870 USD
Klubbat pris

Polykromt bemålat trä föreställande en herre och fru. Herrens höjd 97 cm. Fruns höjd 117 cm.

Proveniens

Sturefors, Bielke.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

937. Elegant dam med vinglas.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
Aktuellt bud:
5 000 SEK