327
1175343

MATTA, semiantik/old Lilihan sannolikt, ca 470 x 343-349,5 cm (samt kortsidorna med 2-2,5 cm blå slätväv).

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 730 - 3 630 EUR
2 900 - 3 870 USD
Klubbat pris
55 000 SEK

Rödmelerad botten med stora polykroma blomvaser, blomformationer och granatäppelträd. Bred benvit huvudbård med stor palmett- och blomranka.

Troligen avkortad och ihopsydd. Något ställvis lite hårdare slitage, något smutsig, fläckar, lagningar. En skadad kortsida, ställvis skadade fransar, många saknas.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

768. Lotte Laserstein, "Lite nyfiken".
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK