SKÄRM/PANEL, trä, lack med inläggningar av bl.a. sten, cloisonné och porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Av olika material, bl.a. inläggningar i sten, porslin, cloisonne, hardwood och lack. Motiv av antikviteter, blommor samt en elefant med figurer. Mått 129 x 60,5 cm.
Skador.
Proveniens
From the Collection of a Swedish gentleman and collector of Asian Art.
×
Logga in
Kunde inte logga in