"Orchard Ground", 2011
Signerad Helena Blomqvist och daterad 2011 och numrerad 1/6 på etikett a tergo. Total upplaga 6 + 2 AP. Pigment print, 110 x 87 cm.
Angelika Knäpper Gallery, Stockholm.
Helena Blomqvist och Angelika Knäpper Gallery, "Helena Blomqvist", 2012, avbildad helsida.
Ur serien "The Elephant Girl.