755
1308358

Alfred Ohlson

(Sverige, 1868-1940)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 640 - 1 820 EUR
1 740 - 1 930 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Alfred Ohlson
(Sverige, 1868-1940)

Stående kvinna

Signerad Alfred Ohlson. Daterad 1907. Gjutarstämpel Otto Meyers Eftr. Fud. Guldpatinerad brons. Höjd 22 cm.

Proveniens

Reklammannen Stig Arbman, Stockholm.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1073. Kanna med trälock, brons. Japan, Edo (1603-1868), signerad.
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Budhistorik
Aktuellt bud:
3 000 SEK