ur "El innocente".
Etsning och akvatint i färg, signerad Miró och numrerad 143/170 i blyerts. Utgiven av Robert Lydie Dutrou, Paris. Bildyta 30 x 23,5 cm. Bladstorlek 32,5 x 25 cm.
Art Concorde, Rue de Penthiève, Paris, France, (Edouard Weiss, Éditeur d'Art); Privat samling.
Dupin 677.
Cramer 184.