Ur: "Les Essencies de la Terra"
Färglitografi, handkolorerad, 1970. Signerad i blyerts. Bladstorlek 26,5 x 25,5 cm. Ett av de 25 handkolorerade exemplaren. Tryckt av Poligrafa, Barcelona och publicerad av Mourlot, Paris.
Svensk Franska Galleriet, Stockholm.
Cramer 124, Mourlot 511.