"36 views of Mount Fuji, Nr. 28"
Signerad Martin Wickström och daterad 2009 a tergo. Olja på MDF 50 x 50 cm.
Angelika Knäpper Gallery, Stockholm.
Gunnar Smoliansky Collection, Stockholm.
Angelika Knäpper Gallery, Stockholm, "36", 2009.
Greger Ulf Nilson (red), "10_20 Martin Wickström", 2021, avbildad sid. 29 och upptagen i förteckningen "36" verklista sid. 49