908
1394753

Jasper Johns

(USA, Född 1930)
Utropspris
150 000 - 160 000 SEK
13 600 - 14 500 EUR
14 500 - 15 500 USD
Klubbat pris
190 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Jasper Johns
(USA, Född 1930)

"Figure 6", ur "Color Numeral Series"

Färglitografi, 1969, signerad och daterad med röd krita, numrerad 13/40. Utgiven av Gemini G.E.L., Los Angeles. Bladstorlek 96,5 x 78,5 cm.

Proveniens

Inköpt på Galleri Roy Uddenberg, Göteborg, 1975.

ULAE 65.
Gemini 122.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

964. Kanna med lock, porslin. Qingdynastin med Qianlongs märke.
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
7 500

ditt bud
Aktuellt bud:
16 000 SEK