Kan inte nå servern

Important Spring Sale 641

 
1143 föremål
883. Rituella horn, ett par, mässing och koppar. Tibet, 1800-tal.
883. Rituella horn, ett par, mässing och koppar. Tibet, 1800-tal.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1084. Rökelsehållare, ett par, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
1084. Rökelsehållare, ett par, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
152. Sked, silver, okänd mästare, Norden 1599.
152. Sked, silver, okänd mästare, Norden 1599.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
781. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
781. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
155 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
837. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
837. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
833. Skålar, två stycken, porslin. Qingdynastin.
833. Skålar, två stycken, porslin. Qingdynastin.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
317. Vinglas, 12 stycken. Troligen Sverige 1800-tal.
317. Vinglas, 12 stycken. Troligen Sverige 1800-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1042. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
1042. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1072. Kärl med lock, ett par, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
1072. Kärl med lock, ett par, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
53. Karmstol, Stockholmsarbete 1770-tal, Gustaviansk.
53. Karmstol, Stockholmsarbete 1770-tal, Gustaviansk.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
879. Panel, hardwood. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
879. Panel, hardwood. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
849. Lock, biskviporslin. Qingdynastin 17/1800-tal.
849. Lock, biskviporslin. Qingdynastin 17/1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1028. Matta, semiantik, Kinesisk, ca 197 x 167 cm.
1028. Matta, semiantik, Kinesisk, ca 197 x 167 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1083. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
1083. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
958. Skålfat, fyra stycken olika, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
958. Skålfat, fyra stycken olika, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
121. Urna, Sverige 1800-talets första del, Empire.
121. Urna, Sverige 1800-talets första del, Empire.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
225. Åkdyna, rölakan, ca 81 x 50 cm, Skåne, 1800-talets mitt.
225. Åkdyna, rölakan, ca 81 x 50 cm, Skåne, 1800-talets mitt.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1011. Penselbad, nefrit. Sen Qingdynasti.
1011. Penselbad, nefrit. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1044. Figurin, porslin. Kina, 1600-tal.
1044. Figurin, porslin. Kina, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
949. Flaska, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli 1572-1620).
949. Flaska, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli 1572-1620).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
73. Taburetter, ett par, tidigt 1800-tal, Sengustavianska.
73. Taburetter, ett par, tidigt 1800-tal, Sengustavianska.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1008. Skulptur, infärgad jade, Kina, 1900-tal.
1008. Skulptur, infärgad jade, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
928. Altarljusstake, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
928. Altarljusstake, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
932. Rökelsekar, keramik. Korea, Koryo.
932. Rökelsekar, keramik. Korea, Koryo.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
167. Matthias Grahl, tårtspade, silver, Göteborg 1749. Rokoko.
167. Matthias Grahl, tårtspade, silver, Göteborg 1749. Rokoko.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
219. Herre i blå justacorp.
219. Herre i blå justacorp.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
192. Adolf Zethelius, tekanna, silver, Stockholm 1812. Empire.
192. Adolf Zethelius, tekanna, silver, Stockholm 1812. Empire.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
279. Matta, old Nain Tuteshk, ca 168,5 x 113 cm.
279. Matta, old Nain Tuteshk, ca 168,5 x 113 cm.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
266. Matta Old silke Hereke, ca 152 x 110 cm.
266. Matta Old silke Hereke, ca 152 x 110 cm.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
540. Gerda Sprinchorn, "Längtan".
540. Gerda Sprinchorn, "Längtan".
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
918. Altarbord, hardwood. Kina, sen Qingdynasti.
918. Altarbord, hardwood. Kina, sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
830. Vas, porslin. Kina, Transition, 1600-tal.
830. Vas, porslin. Kina, Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
120 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
986. Flaska, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
986. Flaska, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1126. Stekfat, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
1126. Stekfat, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
7 000 - 10 000 SEK
965. Fat, två stycken, kraakporslin. Mingdynastin, sen Wanli (1572-1620.
965. Fat, två stycken, kraakporslin. Mingdynastin, sen Wanli (1572-1620.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
7 000 - 8 000 SEK
970. Fat, porslin. Swatow, Mingdynastin (1368-1644).
970. Fat, porslin. Swatow, Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
7 000 - 10 000 SEK
785. Guanyin, blanc de chine. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
785. Guanyin, blanc de chine. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1003. Rökelsekar, brons. 1600-/1700-tal.
1003. Rökelsekar, brons. 1600-/1700-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
904. Skålfat, porslin. Japan, Kakiemon, Edo perioden (1603-1868).
904. Skålfat, porslin. Japan, Kakiemon, Edo perioden (1603-1868).
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1069. Roleauvas, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
1069. Roleauvas, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1073. Vas, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.
1073. Vas, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
632. Bertel Thorvaldsen Efter, "Hebe".
632. Bertel Thorvaldsen Efter, "Hebe".
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
941. Träsnittsblock, för Utagawa Kuniyoshi, Japan.
941. Träsnittsblock, för Utagawa Kuniyoshi, Japan.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
85. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Sengustaviansk.
85. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
982. Fat, två stycken, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
982. Fat, två stycken, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1079. Fat, ett par, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1079. Fat, ett par, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
963. Skålfat, fyra stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
963. Skålfat, fyra stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
862. Hårprydnader, fyra stycken. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
862. Hårprydnader, fyra stycken. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
594. Per Daniel Holm, Solnedgång.
594. Per Daniel Holm, Solnedgång.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1129. Fat, porslin. Kina, Qingdynastin, 1700-tal.
1129. Fat, porslin. Kina, Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
840. Figurin, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
840. Figurin, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1004. Rökelskar, brons. Mingdynastin (1368-1644).
1004. Rökelskar, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
825. Elefant/rökelsehållare, porslin. Qingdynastin.
825. Elefant/rökelsehållare, porslin. Qingdynastin.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
732. Adriaen van Ostade, "Die Familie".
732. Adriaen van Ostade, "Die Familie".
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1045. Figurin, biskviporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1045. Figurin, biskviporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1085. Vas, porslin. Sen Qingdynasti.
1085. Vas, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1107. Trumpetvas, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1107. Trumpetvas, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1094. Vas, porslin. Kina, Republik, 1900-tal.
1094. Vas, porslin. Kina, Republik, 1900-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1058. Sopptallrikar, fem stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
1058. Sopptallrikar, fem stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
75. Taburett, 1800-tal, Sengustaviansk stil.
75. Taburett, 1800-tal, Sengustaviansk stil.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
870. Altartäcke, broderat siden. Kina, Qingdynastin.
870. Altartäcke, broderat siden. Kina, Qingdynastin.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
255. Matta, semiantik Karadja, ca 196 x 150 cm.
255. Matta, semiantik Karadja, ca 196 x 150 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1029. Skulpturer, ett par, sten. Tangstil, Kina, 1900-tal.
1029. Skulpturer, ett par, sten. Tangstil, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1142. Rökelsekar, porslin. Kina, Qing dynastin, 1800-tal.
1142. Rökelsekar, porslin. Kina, Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
852. Vas, porslin, Kina, Qingdynastin.
852. Vas, porslin, Kina, Qingdynastin.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
735A. Rembrandt Harmensz van Rijn, "Jan Cornelis Sylvius Preacher".
735A. Rembrandt Harmensz van Rijn, "Jan Cornelis Sylvius Preacher".
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

880. Carl Larsson, Martina med matkorgen (studie till "Frukost i det gröna").
Utropspris
500 000 - 700 000 SEK
Budhistorik
2 000 000
 
SEK
ditt bud
1 950 000
 
SEK
ditt bud
1 900 000
 
SEK
ditt bud
1 850 000
 
SEK
ditt bud
1 800 000
 
SEK
ditt bud
1 750 000
 
SEK
ditt bud
1 700 000
 
SEK
ditt bud
1 650 000
 
SEK
ditt bud
1 600 000
 
SEK
ditt bud
1 550 000
 
SEK
ditt bud
1 500 000
 
SEK
ditt bud
1 450 000
 
SEK
ditt bud
1 400 000
 
SEK
ditt bud
1 350 000
 
SEK
ditt bud
1 300 000
 
SEK
ditt bud
1 250 000
 
SEK
ditt bud
1 200 000
 
SEK
ditt bud
1 100 000
 
SEK
ditt bud
1 050 000
 
SEK
ditt bud
1 000 000
 
SEK
ditt bud
980 000
 
SEK
ditt bud
960 000
 
SEK
ditt bud
940 000
 
SEK
ditt bud
920 000
 
SEK
ditt bud
900 000
 
SEK
ditt bud
880 000
 
SEK
ditt bud
860 000
 
SEK
ditt bud
840 000
 
SEK
ditt bud
820 000
 
SEK
ditt bud
800 000
 
SEK
ditt bud
780 000
 
SEK
ditt bud
760 000
 
SEK
ditt bud
740 000
 
SEK
ditt bud
720 000
 
SEK
ditt bud
700 000
 
SEK
ditt bud
680 000
 
SEK
ditt bud
660 000
 
SEK
ditt bud
640 000
 
SEK
ditt bud
620 000
 
SEK
ditt bud
600 000
 
SEK
ditt bud
580 000
 
SEK
ditt bud
560 000
 
SEK
ditt bud
540 000
 
SEK
ditt bud
520 000
 
SEK
ditt bud
500 000
 
SEK
ditt bud
480 000
 
SEK
ditt bud
460 000
 
SEK
ditt bud
440 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
2 000 000 SEK