Ansel Adams
(USA, 1902-1984)
"Mr. and Mrs. William E. Colby, Big Sur, California 1956"
Signerad Ansel Adams och daterad 1956 på monteringen. Fotografens Hasselbladsstämpel a tergo montering. Silvergelatinfotografi monterad på kartong, bildyta 33,5 x 26 cm