Tripod med bukig form, indragen vid halsen och med utsvängt brätte. Dekor i underglasyrblått av fyrkloade drakar som jagar den flammande pärlan bland molnformationer. Diameter 22 cm.
Slitage.
Proveniens
Property from a Swedish private Collection.
×
Logga in
Kunde inte logga in