Omkring 1930. Röd botten med stort polykromt livsträd med blommor och druvklasar. Stor jaktscen med rovdjur och fåglar. Smal brunmelerad huvudbård med blom- och palmettranka.
Ställvis hårdare slitage, smärre fläckar och lagningar.
×
Logga in
Kunde inte logga in