944
1519273

Bord, lack, tidigt 1900-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
545 - 727 EUR
580 - 773 USD
Klubbat pris
5 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02
Bord, lack, tidigt 1900-tal.

Rektangulär top med svartlackerad bordskiva, som omges av en skuren dekor i djup relief av bladverk. Höjd 27,5 cm. Mått bordskiva 39,5x94,5 cm.

Slitage.

Proveniens

From the Collection of Mr R. & Mrs A. Asplund 1905-1999, thence by descent. The image illustrated in the catalogue depicts the display cabinet in their home at Vasastan, Stockholm.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1059. Ding, tripod, brons. Song/Mingdynastin.
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
22 000

ditt bud
Aktuellt bud:
22 000 SEK