spegel, Swedish Grace, modell "137a", Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1927.
Tenn och mässing, tympanonkrön med stiliserad figurscen, stämplad med änglamärket samt årsstämpel A8. 66 x 40 cm.
Slitage, ett dekorelement lagat.
Modellen formgiven 1925.