GLAS, fyra stycken. 1800-tal.

GLAS, fyra stycken. 1800-tal.

Slipad och graverad dekor med motiv av bland annat blomsterslingor och figurscener. Två glas med spår av guldkant. Diameter 6-7,5. Höjd 8-11 cm.

Förgyllning med krafitigt slitage. Slitage.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
2 450
223
237
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (21 bud)
14 mar 2019 21:50
2 450 SEK
14 mar 2019 21:50
2 400 SEK
14 mar 2019 17:42
1 400 SEK
14 mar 2019 17:42
1 300 SEK
13 mar 2019 17:08
1 200 SEK
10 mar 2019 11:36
1 100 SEK
10 mar 2019 11:36
1 000 SEK
8 mar 2019 22:51
950 SEK
8 mar 2019 22:51
900 SEK
8 mar 2019 22:51
850 SEK
8 mar 2019 22:51
800 SEK
8 mar 2019 22:50
750 SEK
8 mar 2019 22:50
700 SEK
8 mar 2019 11:13
650 SEK
8 mar 2019 11:13
600 SEK
7 mar 2019 20:10
550 SEK
7 mar 2019 20:10
500 SEK
7 mar 2019 20:10
500 SEK
6 mar 2019 12:12
400 SEK
6 mar 2019 12:12
350 SEK
1 mar 2019 17:42
300 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

655. Pieter Angellis Tillskrivna, Marknadsscener efter Frans Snyders; ”Der Obstmarkt”, ”Der Gemüsemarkt”, ”Der Wildbrethändler”, ”Der Fischmarkt”.
Utropspris
300 000 - 400 000 SEK
Budhistorik
370 000

ditt bud
360 000

ditt bud
350 000

ditt bud
340 000

ditt bud
330 000

ditt bud
320 000

ditt bud
310 000

ditt bud
300 000

ditt bud
290 000

ditt bud
280 000

ditt bud
270 000

ditt bud
260 000

ditt bud
250 000

ditt bud
Aktuellt bud:
370 000 SEK