Den nya romantiken

32 föremål
VÄGGBÄNK, Gustaviansk stil, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SEKRETÄR senbarock 1700-talets mitt.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIEDESTAL Louis XVI-stil 1800-talets slut.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TABURETTER, ett par, Sengustavianska, omkring år 1800.
Klubbat pris
7 021 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SMINKBORD och SPEGEL, gustaviansk stil, 1930/40-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KLÄDHÄNGARE, omkring 1900.
KLÄDHÄNGARE, omkring 1900.
Klubbat pris
9 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VIKSKÄRM, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HURTSAR/SÄNGBORD, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BANKETTSOFFA/DAGBÄDD, 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SÄNGMÖBEL, 3 delar, Rokokostil, 1900-talets slut.
Klubbat pris
18 100 SEK
Utropspris
12 500 SEK
FORSKRIN, allmoge, sent 1700-tal-/tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD med stenskiva, empirestil, sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ELDSKÄRM, 1800-tal.
ELDSKÄRM, 1800-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIEDESTALER, 2 st, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MONTER, 1930-tal.
MONTER, 1930-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKRIN, halmarbete, sengustavianskt, omkring 1800.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PIEDESTALER 3 st omkring 1900.
Klubbat pris
7 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRICKA, bemålat plåt, 1800-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BIBLIOTEKSSTEGE, 1900-talets senare hälft.
Klubbat pris
380 EUR
Utropspris
300 EUR
LÅDFACK / KABINETTSKÅP, 1800-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SEKRETÄR. Rokoko-stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PIEDESTAL, flintgods. Rörstrand, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

200. Aktiebrev, Ahlingsåhs Manufaktur Werk (Manufactur-Societet), No 175, 1728.
Utropspris
25 000 - 35 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
Fair warning
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
Aktuellt bud:
70 000 SEK