Kati Tuominen-Niittylä

(Finland, Född 1947)
Kati Tuominen-Niittylä
(Finland, Född 1947)

Kati Tuominen-Niittylä, kannor 3 kpl, "Storybirds", keramik, Arabia 1900-talets slut.

"Olga", höjd 24 cm.
"Ollie", höjd 15 cm.
"Oliver", höjd 33 cm.

Obetydligt ytslitage.

Klubbat pris
181
1 993
193
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (8 bud)
1 aug 2022 14:02
181 EUR
1 aug 2022 14:02
171 EUR
31 jul 2022 12:46
170 EUR
30 jul 2022 21:35
160 EUR
30 jul 2022 17:25
150 EUR
30 jul 2022 9:36
100 EUR
30 jul 2022 9:04
35 EUR
29 jul 2022 16:05
30 EUR

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

484. Ett par manschettknappar i malakit, C.E. Bolin, St Petersburg, verkmästare Vladimr Finikov, verksam 1880-1908.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
Aktuellt bud:
38 000 SEK