178
339283

Kaarlo Haltia

(Finland, 1863-1938)
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
16 500 - 22 000 SEK
1 600 - 2 130 USD
Klubbat pris
Kaarlo Haltia
(Finland, 1863-1938)

KAARLO HALTIA, marmorskulptur, signerad och daterad 1917.

Frost, bredd 51 cm.

Ytsmuts, sedvanligt slitage.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

928. Kilian Zoll, "Badande kvinnor" (Susanna och gubbarna).
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
34 000

ditt bud
Aktuellt bud:
34 000 SEK