Olof Wetterberg, mästare i Jönköping 1784-1803. Förgyllda och bronserade sniderier. I ramen bandfläta, pärlstav och räfflad medaljong. Krönande rosett. Signerad OVB och Jönköpings hallstämpel. Höjd 76 cm, bredd 36,5 cm.
×
Logga in
Kunde inte logga in