307
599503

KINESISK SKULPTUR

Utropspris
3 000 - 5 000 EUR
33 000 - 55 100 SEK
3 190 - 5 320 USD
Klubbat pris
1 200 EUR
KINESISK SKULPTUR

Kina. Mingdynastin (1368-1644). Mässingslegering. Stående väktare, monterad på träsockel. Spår av målning och förgyllning. Höjd 49 cm. Skador, delar saknas.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

759. Adriaen Cornelisz. Beeldemaker Tillskriven, Hundar vid köksträdgård.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
16 000

ditt bud
16 000

ditt bud
Budgivningen avslutad
Fair warning
15 000

ditt bud
Aktuellt bud:
16 000 SEK