Heikki Orvola

(Finland, Född 1943)
Heikki Orvola
(Finland, Född 1943)

HEIKKI ORVOLA, BÄGARE. Rustik filigran. Sign. Heikki Orvola, Nuutajärvi Notsjö. Tidigt 1970-tal.

Svart och orange olpalglas. Höjd 13,5 cm.

Sedvanligt slitage.

Klubbat pris
260
2 959
276
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (12 bud)
19 mar 2016 17:10
260 EUR
17 mar 2016 18:05
240 EUR
17 mar 2016 17:50
220 EUR
17 mar 2016 17:50
200 EUR
17 mar 2016 17:50
200 EUR
17 mar 2016 17:50
190 EUR
17 mar 2016 17:50
180 EUR
17 mar 2016 16:19
170 EUR
15 mar 2016 23:44
160 EUR
12 mar 2016 18:23
150 EUR
11 mar 2016 8:40
135 EUR
10 mar 2016 12:58
125 EUR

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

619. Tove Jansson, "Vila" (Självporträtt).
Utropspris
600 000 - 800 000 SEK
Budhistorik
640 000

ditt bud
620 000

ditt bud
600 000

ditt bud
580 000

ditt bud
560 000

ditt bud
540 000

ditt bud
Aktuellt bud:
640 000 SEK