CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, HYLLA. Nupponen, 1960-tal.
Ek. Skjutdörrar, innanför hyllor och lådor. Höjd 197 cm, längd 150 cm, djup 42 cm.
Smärre slitage.