VÄGGUR, Johan Eskil Ahlstrand verksam (1855-1868) Tavastehus, Finland.

Mahognyfanerat fodral med rektangulär glasdörr och nyckelskylt i ben. Urtavlan i försilvrad mässing och bär signering J. E Ahlstrand, Tavastehus. Höjd 143 cm, bredd 41 cm, djup 25 cm. Nyckel finns.

Slitage och skador. Lösa delar. Ej genomgången. Ej funktionstestad.

Johan Eskil Ahlstrand, 1832-1879.

Klubbat pris
2 700
29 727
2 872
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
Budhistorik (30 bud)
10
23 maj 2017 17:03
2 700 EUR
9
23 maj 2017 17:03
2 600 EUR
10
23 maj 2017 17:03
2 200 EUR
9
23 maj 2017 17:02
2 100 EUR
10
23 maj 2017 17:02
2 000 EUR
9
23 maj 2017 17:02
1 650 EUR
23 maj 2017 16:54
1 600 EUR
8
23 maj 2017 16:41
1 550 EUR
23 maj 2017 16:41
1 500 EUR
23 maj 2017 12:37
1 260 EUR
23 maj 2017 12:37
1 210 EUR
23 maj 2017 12:37
1 160 EUR
23 maj 2017 12:37
1 110 EUR
23 maj 2017 10:44
1 060 EUR
23 maj 2017 10:08
1 010 EUR
23 maj 2017 10:08
1 010 EUR
22 maj 2017 22:16
990 EUR
22 maj 2017 22:15
980 EUR
18 maj 2017 15:15
970 EUR
18 maj 2017 15:15
950 EUR
18 maj 2017 12:12
915 EUR
18 maj 2017 12:12
895 EUR
18 maj 2017 11:30
870 EUR
18 maj 2017 11:30
850 EUR
16 maj 2017 12:08
800 EUR
12 maj 2017 17:00
690 EUR
12 maj 2017 13:50
670 EUR
12 maj 2017 9:44
650 EUR
11 maj 2017 11:48
500 EUR
11 maj 2017 9:50
50 EUR
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

340. Petter Bernegau, skrin med lock, silver, Stockholm 1707. Senbarock.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
Aktuellt bud:
40 000 SEK