KONSTANTIN IVANOVICH GORBATOV, TREFALDIGHET-SERGIUS LAVRA.
Sign. 1916. Olja på duk. 94x118 cm.
Åldersrelaterat slitage. Krackelyr. Repor.
Astrid och Christian Fredrik Brinck, Norge.
Möjligen från Astrids familj Wiese.
К. Горбатов. Сергиев Посад. 1916