Helsinki Winter Sale F204

42 föremål
Alvar Aalto, dörrhandtag, ett par Valaistustyö.
Klubbat pris
2 510 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Alvar Aalto, fat, modell 9769 A, Karhula Glasbruk 1940-tal.
Klubbat pris
2 600 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Alvar Aalto, vas 3032 signerad Alvar AAlto.
Klubbat pris
1 450 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Alvar Aalto, vas Iittala 1950-tal.
Klubbat pris
6 350 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Alvar Aalto, vas, modell 0551, Iittala 1970-tal.
Klubbat pris
1 650 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Klubbat pris
5 000 EUR
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
Bordslampa, 1950-tal.
Bordslampa, 1950-tal.
Klubbat pris
1 850 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
Eliel Saarinen, skänk, 1918.
Eliel Saarinen, skänk, 1918.
Klubbat pris
540 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Franz Hingelberg, Terriner, ett par, silver, Århus 1917.
Klubbat pris
1 550 EUR
Utropspris
1 800 - 2 000 EUR
Fåtöljer, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Gunnel Nyman, vas, signerad, G. Nyman Nuutajärvi Notsjö -55.
Klubbat pris
1 550 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Märta Blomstedt, fåtölj, Aulanko-modellen. Formgiven 1939.
Klubbat pris
6 000 EUR
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
Paavo Tynell, golvkandelaber, Taito 1920/1930-tal.
Klubbat pris
2 201 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
Paavo Tynell, takkrona, modell R2/1702 Taito 1930-tal.
Klubbat pris
750 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
Paavo Tynell, takkrona, modell R3/1703 Taito 1930-tal.
Klubbat pris
1 160 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
Paavo Tynell, takkrona, modell R6/1706 Taito 1930-tal.
Klubbat pris
1 150 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Paavo Tynell, taklampa, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
600 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Paavo Tynell, taklampa, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Rut Bryk, relief, keramik, signerad Rut Bryk.
Klubbat pris
7 400 EUR
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
Tapio Wirkkala, fanerfat, signerad TW.
Klubbat pris
4 000 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

161. Skrin, Sydtyskland, troligen Nürnberg, 1600-talets andra hälft, Barock.
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
Budhistorik
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
Aktuellt bud:
20 000 SEK