32
178677

DRAPERI. "Rosor och liljor". Rölakan. 253,5 x 148 cm. Signerat MMF (Märta Måås-Fjetterström).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
363 - 545 EUR
386 - 580 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Komponerat 1929. Tillverkat före 1942.

Något slitage, smärre fläckar, skador och hål, lagningar. Några fransar saknas.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

679A. Carl Larsson, "Skolgosse" (studie till "Skolungdomens korum" på Ladugårdsgärde).
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK