147557

MATTA. "Rutmattan med blått". Rölakan. 224,5 x 151 cm. Signerad AB MMF (AB Märta Måås-Fjetterström).

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 090 - 1 360 EUR
1 160 - 1 450 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Komponerad 1931. Tillverkad efter 1941.

Ställvis något slitage. Ställvis skadade fransar.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

547. Gaudy ett par örhängen 18K vitguld med två prinsesslipade diamanter samt tre par påhängen.
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
Budhistorik
170 000

ditt bud
Aktuellt bud:
170 000 SEK