Olof Robert Lundgren, ljusstakar, ett par, silver, Åbo 1848.
Balusterformat överkragat skaft på åttkantig fot med insvängda sidor. Ljushattar med stämplar, fyllda fötter.
Höjd 16 cm, total vikt inkl fyllning 394 gram.
Proveniens
Robert Schmitz Collection
×
Logga in
Kunde inte logga in