194
1069741

BOJANER, två stycken, porslin. Kina, omkring 1900.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
272 - 363 EUR
290 - 386 USD
Klubbat pris
1 800 SEK

Dekor i famille rosefärger, med motiv av figurscen. Höjd 17 cm.

Ej examinerad inuti, ej testad, slitage, mistor.

Proveniens

Rolf Schmitz collection.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

794. Lotte Laserstein, Porträtt av Dr Lindentahl.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK