172
1413605

Aldo van den Nieuwelaar

(Nederländerna, 1944-2010)
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
363 - 454 EUR
386 - 483 USD
Klubbat pris
5 500 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Aldo van den Nieuwelaar
(Nederländerna, 1944-2010)

skåp, Pastoe, Nederländerna, 2000-tal.

Stomme i grålackerat trä, jalusidörr, märkt Pastoe Made in Holland, höjd 220 cm, bredd 37 cm, djup 37 cm.

Smärre slitage.

Proveniens

Inside, Stockholm.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1154. Skålar, ett par, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
Aktuellt bud:
9 500 SEK