"Inifrån och ut I"
Signerad Kjell Andersson och daterad -99 a tergo. Duk 178 x 130 cm.
Sivert Oldenvi Collection
Mårten Castenfors, "Sveriges konst 1900-talet, del 3 1970-2000", 2001, sid. 146.
Ulf Linde/Kent Lindfors, "Kjell Andersson", 2002, sid. 45.