”6 konkreta”, den kompletta portföljen med 6 litografier
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 820 - 2 270 EUR
1 930 - 2 420 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Litografier av Olle Baertling, Matti Kujasalo, Nils Kölare, Lauri Laine, K G Nilson och L-G Nordström, 1981. Samtliga signerade och numrerade 11/100. Tryckta av Jernströms, Stockholm. Bladstorlek 60 x 40 cm vardera.
Proveniens
Sivert Oldenvi Collection
×
Logga in
Kunde inte logga in