1184
106229

DOSA och ELDSTÅL, 1800-talets första hälft.

Utropspris
800 - 1 000 SEK
70 - 88 EUR
75 - 93 USD
Klubbat pris
1 600 SEK

Dosan rund med Stockholmsmotiv mot svart fond, diam 7,5 cm. STÅLET trol Eskilstuna med Stockholmvy samt text August Fries? med vidhängande grön läderpung. 9x7 cm.

Skador.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

194. Josef Frank, vitrinskåp, modell "2077", Firma Svenskt Tenn.
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
Budhistorik
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
Aktuellt bud:
50 000 SEK