1224
106793

Reinhold Norstedt

(Sverige, 1843-1911)
Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
545 - 636 EUR
571 - 666 USD
Klubbat pris
Reinhold Norstedt
(Sverige, 1843-1911)

Gata i Helsingör i månsken

Pannå 21 x 29 cm. Samtida ornamenterad och förgylld ram.

Proveniens

Fru Svedbom.

Sveriges Allmänna Konstförening, "Minnesutställningen öfver Reinhold Ljungstedt", 1912, kat nr 168. "Från Helsingör", utlånad av Fru Svedbom.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?