808
97541

BÄGARE, silver. Bengt Collin, Uppsala 1723.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
875 - 1 050 EUR
922 - 1 110 USD
Klubbat pris
8 200 SEK

Delvis förgylld. Konande på rund räfflad fot. Graverad dekor av kartuscher. Vågband. Höjd 18 cm.

Foten möjligen lagad, obet bucklor.