816
97619

BÄGARE, silver. Reinhold Fredrik Lindroth, Östhammar 1786.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
700 - 875 EUR
737 - 922 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Spår av förgyllning. Konande på rund kälad fot med stor pärlstav. Svisselerad dekor av blommor, namn och initialer. Höjd 20,5 cm.

Lagning, bucklor.