834
97813

Theodor Caspar von Fürstenberg

(Tyskland, 1600-1675)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
700 - 875 EUR
737 - 922 USD
Klubbat pris
9 000 SEK
(Tyskland, 1600-1675)

Klippigt kustlandskap med figurer i månsken.

Signerad F.C. De Fürstenbergh fecit och daterad 1657. Duk uppklistrad på pannå 31 x 50 cm.