144779

KARMSTOL. Rokoko, 1700-talets andra hälft.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
909 - 1 090 EUR
951 - 1 140 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

Bonad. Svängd genombruten rygg med balusterbricka. Svängda ben. Sarg och ryggkrön med snidad mussla. Lös stoppad sits.

Avkortade fotavslutningar, dekorkomplettering på sarg, lagningar.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?