50
148217

Victor Forssell

(Sverige, 1846-1931)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
Victor Forssell
(Sverige, 1846-1931)

Från Djurgården

Signerad Victor Forssell och daterad -81. Pannå 31 x 31 cm.

Pannå med hål i hörnen, smärre skrapmärken.

Proveniens

Tidigare i direktör Max Skajs samlingar, Stockholm.

Prins Eugens Waldemarsudde, Stockholm, "Victor Forssell", 1975-76, kat nr 9.